niedziela, 8 sierpnia 2010

Prezydent RP - Bronisław Komorowski

Mamy nowego Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego.
Czy to się komuś podoba, czy nie...
Czy ktoś się z tym zgadza, czy nie...
Czy ktoś to akceptuje, czy nie...
Mamy nowego Prezydenta Polski na najbliższe 5lat.
Jako Boży lud, który wierzy w Boże Słowo, musimy to zaakceptować, że Pan dał nam na Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.
Boże Słowo mówi:, że to sam: "...Bóg  Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce." (Dn.5,21b)
Boże Słowo mówi nam także, że: "...do Niego należą mądrość i moc. On zmienia czasy i pory. On utrąca królów i ustanawia królów." (Dn.2,20-21)
...
Wiem, że niektórym Polakom - także tym wierzącym - trudno przyjąć zaistniały stan rzeczy.
Naród Polski jest w tym podzielony.
Smutnym jest to, że także Polski Kościół jest w tym podzielony.
A każda ze stron uważa, że to właśnie ona ma "patent" na Bożą wolę.
Tak trudno niektórym przyznać się, że to oni się mylili, a nie Bóg.
Bóg jest Wszechmogącym i ma moc natchnąć każde ludzkie serce do wypełnienia Jego woli (Obj.17,17).
Kościół, jeśli nie ma konkretnego Słowa od Boga, powinien modlić się, aby Jego doskonała wola wypełniła się w danym czasie dla narodu.
Nasza wiara polega na tym, że ufamy Mu całkowicie oraz wierzymy w Jego doskonałą mądrość.
...
Biblia mówi: "Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają." (Rz.13,1-2)
...
Tej zasady, dla własnego dobra, powinien trzymać się każdy, kto wierzy w Boga (Boże Słowo).
Tej zasady trzymał się Daniel, służąc na dworze króla Nebukadnezara, który był złym królem.
Tej zasady trzymał się nasz Pan - Jezus Chrystus stojąc przed Piłatem (J.19,10-11)
Tej zasady nauczali także apostołowie Pańscy (Rz.13,1-2; 1P.2,13-17)
...
Zaakceptujmy Boży wybór i Jego doskonałą wolę dla nas wszystkich oraz módlmy się za tych, którzy dzisiaj mają władzę, aby sprawowali ją w prawości i sprawiedliwości dla dobra nas wszystkich (1Tym.2,1-3)
...
Modlitwa: 
Czy możemy być w jedności w tej modlitwie?
Drogi Ojcze, dziękujemy Ci za nowego Prezydenta - Bronisława Komorowskiego.
Prosimy Cię, skieruj jego serce na Ciebie i spraw, aby było otwarte na Twoje prowadzenie i Twoją mądrość.
Daj Prezydentowi mądre, prawe i sprawiedliwe serce i spraw, aby zawsze było Tobie uległe. 
Daj mu mądrych, prawych i lojalnych współpracowników.
Strzeż go przed wszelkimi pokusami oraz kłamstwami, pomówieniami i oskarżeniami.
Strzeż jego całej rodziny oraz całego jego dobytku, którym go błogosławiłeś.
Błogosław jego życie oraz jego pracę i służbę dla całego narodu.
O to Cię prosimy, zgodnie z Twoim Słowem, w Imieniu Twojego Syna - Jezusa Chrystusa.
Amen.
...
Wasz w Chrystusie - Bolesław

5 komentarzy:

 1. Amen, Amen. Pastorze.!!! Amen na modlitwę i Amen na cały Post. Jednakże to co przeżyliśmy w tym ostatnim czasie powinno Nas wszystkich nauczyć pokory i sposobu zanoszenia Naszych próśb do Ojca w niebie, bo niewątpliwym jest to że wielu z Nas modliło się o konkretne osoby na tym stanowisku. ! i cóż mają do powiedzenia Ci którzy modlili się o J.Kaczyńskiego, czy przypadkiem ich wiara że Bóg i wysłuchuje nie została osłabiona poprzez błędne rozumienie istoty modlitwy? Ten ostatni czas powinien dla Nas być przykładem tego jak i o co się modlić. powinniśmy zawsze z pokorą wołać o wolę Bożą mając na względzie to co tak trafnie Pastor podkreślił- "Słowo Boże" a nie kierować się sympatiami czy pragnieniami naszych idoli lokalnych czy też mentorów duchowych i oby taka mądrość była siłą przewodnią w naszych kościołach. pozdrawiam w Jezusie .Piotr i Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Od wielu lat nie chodziłam na wybory. Powody były różne - głównie bierność i lenistwo. Po katastrofie w Smoleńsku wiele Pan zmienił w moim sercu, odnośnie wyborów. I jestem Mu za to ogromnie wdzięczna. W tym roku poszłam na nie z radością i wzruszeniem. Nie miałam jakiegoś szczególnego objawienia co do kandydata - wybrałam p.Kaczyńskiego:)

  Ale Panu dziękuję za p.Komorowskiego i błogosławię go jako naszego prezydenta. On potrzebuje naszych modlitw i wierzę, że Bóg patrzy dzisiaj na nasze serca - czy dziękujemy i błogosławimy, czy raczej chodzimy w buncie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witajcie. Oczywiście znam Boże Słowo i wiem, że każda władza pochodzi od Boga i to, że Komorowski, który ma nędzny charakter jest prezydentem to Boża wola. Od razu w pierwszej minucie po ogłoszeniu wyników wyborów to wiedziałam . Nawet, jeśli wybory były lekko sfałszowane to wiedziałam, ze taka jest wola Boża dla Polski na teraz.
  Ale żyjemy w czasach, kiedy Pan Bóg potrząsa nami , wymierza karę za odstępstwo od Niego i taki prezydent może być częścią tego Bożego potrząsania lub nawet kary np. za to, że nie docenialiśmy prezydenta od Niego (Lecha Kaczyńskiego) i jako społeczeństwo daliśmy przyzwolenie na medialną i polityczną nagonkę na "Kaczorów", którzy są uczciwi i całe życie poświęcili dla dobra Polski czyli nas Polaków. Dlatego szanuję każdą zwierzchność ale wiem (tak, jak Daniel wiedział )jaki jest nasz król i powinnam wiedzieć co dzieje się w kraju , żeby ocenić następstwa kroków władzy dla naszej kochanej ojczyzny albo chociażby dla mnie i mojego życia. Już dzisiaj wiem, że dla przedsiębiorców nastaje trudny czas i szukam innego sposobu na przeżycie już dziś, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
  Tak samo Żydzi przed II wojną światową byli ostrzegani aby uciekać z Europy i Ci , którzy posłuchali i dostosowali się przeżyli w Ameryce itd. a pozostali zostali zagazowani z woli jakby nie było władcy Hitlera . Nieliczni przeżyli dzięki pomocy Pana Boga i swojemu sprytowi, mądrości i zdrowiu .
  Holocaust mógł Być Bożą karą za odstępstwo Żydów od Niego. Pan Bóg przecież w swoim słowie wiele razy obiecywał okrutną karę np. w Jeremiasza. Tak samo prezydent Komorowski może być dla nas teraz takim ciężkim losem.
  Więc oprócz pokory mamy mieć spryt i mądrość i przebiegłość . Cała księga Salomona o tym mówi i należy z niej czerpać .
  Nie ma konkretnego proroctwa dla Polski od protestantów. Katolicy mają proroctwo, które mówi, że dużo się sypie w naszym kraju dlatego, ze Jezus Chrystus nie jest królem Polski ( tylko Maryja a właściwie częściej demon - królowa niebios ) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Do Anetty. Nie wiem kim jesteś i jakiego jesteś wyznania / Twój profil jest ukryty../ ale wierzę że dla każdego Chrześcijanina sposobem na przeżycie jest Bóg i Jego obietnice, więc nie rozumiem twoich starań o sposób na przeżycie..?
  Wypowiadasz słowa z których kiedyś będziesz rozliczona, / np."...ma nędzny charakter:, ...jeśli wybory były sfałszowane:,...jako społeczeństwo daliśmy przyzwolenie na nagonkę na 'Kaczorów':,/,
  dodatkowo powołując się czas drugiej wojny światowej i masowe wyjazdy żydowskiego narodu do Ameryki w związku z przyszłym Holokaustem hitlerowskim stawiasz w podobnym jak nie w takim samym świetle czas nastania Prezydentury B. Komorowskiego!!! /Na marginesie czy zauważyłaś ilu Polaków wyjechało z kraju za czasów prezydentury L. Kaczyńskiego/?... Widzę że masz wiele zarzutów pod adresem P. Komorowskiego jak też i pod adresem Tych którzy go wybrali a zrazem piszesz że zgadzasz się z wolą Bożą...? Stawiasz się na równi z Danielem i twierdzisz że wiesz kim jest...! / Daniel znał osobiście Króla i mimo że wiedział kim On jest od Boga to wiedział to oddawał mu królewską cześć i nigdy nie powiedział złego słowa na Jego temat. Mówił tylko to co Bóg mu zlecił/ Czy ty może znasz osobiście P. Komorowskiego, i może masz osobiste przesłanie do Niego od Boga??? czy porostu masz informacje od konkurentów lub od mediów na Jego temat i na tym budujesz to co wypisujesz... Nasz Pan Jezus powiedział że wszelką troskę złożyć mamy na Boga bo On ma o Nas staranie...!!! dlatego proszę uczyń to i błogosław i módl się o nasze władze, bo One są od Ojca naszego w niebie i to On będzie rozliczał ich z tego jak szafarzyli tą władza, bo wszelki osąd do niego należy.! Amen.
  Pozdrawiam w Jezusie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że nie głosowałem na niego i nie widziałem podstaw żeby dać na tą osobę swój głos, to wierzę, że twoja wola się wypełniła. Panie błogosław naszego nowego prezydenta jak i nasz kraj. Daj mu wizję do jego serca. Ty masz zawsze dobre myśli o nas i wspaniały plan przygotowałeś dla nas. Przez imie Twego Syna Jezusa Chrystusa. Amen.

  Niech Bóg błogosławi Pastora i komentatorów.
  Janek

  OdpowiedzUsuń